Hupmobile 1919 r.

Hupmobile, wyprodukowany w 1919 roku na początku XX wieku, stanowił wyraz zaangażowania firmy Hupmobile w produkcję niezawodnych i przystępnych cenowo samochodów, dostosowanych do rozwijającego się rynku.

Odznaczał się charakterystycznym dla epoki designem, z wysoką, imponującą osłoną chłodnicy, na której widniał emblemat Hupmobile – rozpoznawalny symbol marki. Konstrukcja nadwozia, wykonana z drewna i stali, prezentowała typowe, zakrzywione błotniki oraz otwarty styl powozu, popularny we wczesnych latach motoryzacji.
Pod maską krył się czterocylindrowy silnik, odzwierciedlający ówczesne osiągnięcia technologiczne. Choć moc była skromna w porównaniu do dzisiejszych standardów, silnik był starannie dostosowany do celu, jakim było zapewnienie niezawodnego transportu.

Linia tych pojazdów odegrała kluczową rolę w historii Hupmobile, przyczyniając się do zdobycia przez markę reputacji producenta niezawodnych i ekonomicznych samochodów. Podobnie jak wiele innych pojazdów z tamtego okresu, nasz Hupmobile stanowi nostalgiczne przypomnienie wczesnych dni innowacji motoryzacyjnych, ukazując istotę momentu, w którym samochody przeszły transformację z luksusowych przedmiotów w powszechne środki transportu.

Prezentowany pojazd jest w stu procentach orginalny oraz kompletny. Od ostatniej renowacji upłynęło parę lat.